Firmamız, Makine Mühendisi Mehmet Taş ve Fehmi Yiğittekin ortaklığı ile 1980 yılında kurulmuştur.Kurucu ortaklardan Fehmi Bey'in isminin ilk harfleri " FE " ile yine kurucu ortaklardan Mehmet Bey'in soyadı " TAŞ " birleşiminden markamız " FETAŞ " oluşturulmuş ve yangın güvenlik sektöründe imalatçı firma olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Firmamız kurulduğu ilk yıllarda, yangın dolabının ne olduğunu, niçin kullanılması gerektiğini, özel ve kamu kuruluşlarına anlatarak Türkiye'de yangın dolabı kullanımının sağlanmasına önayak olmuştur. Bugün geldiği noktada Fetaş; tasarımları, kalitesi ve hizmet anlayışıyla yangın güvenlik sektörüne yön vermektedir.

  Fehmi Yiğittekin
     

VİZYONUMUZ:
Yangın Güvenliğinde Dünya Markası olmak.

MİSYONUMUZ:
- Müşteri tercihlerinde 1 numara olmayı korumak.
- Tasarım ve performanslarıyla ürünlerimizi pazarın ilk sırasında tutmak
- Uluslararası yangın güvenlik sektöründe Türkiye'yi yüksek kalite ve hizmet anlayışımızla temsil etmek.

 

 

Mehmet Taş

 

     

Fetaş tesislerinde bulunan laboratuarda, EN 671-1 ve EN 671-2 standardının öngördüğü deneyleri yapabilmekteyiz.Yeni tasarlanan ürünlerin performansını, kalitesini ve ergonomisini yine laboratuarımızda test etmekteyiz.

Fetaş, yangın güvenliğinde Dünya Markası olmak vizyonuna uygun olarak, teknolojideki ve yazılımdaki son gelişmeleri takip eder ve bünyesine katar.

 

 

     

Fetaş sahip olduğu aşağıdaki sertifikalar sebebiyle, her sene 8 bağımsız kuruluş tarafından denetlenmektedir.

 

Fetaş ArGe

 

     
Türk Patent Enstitüsünde “ YANGIN ” adı altında en fazla ürün tasarımına FETAŞ sahiptir. Ürünlerimizin tamamı Fetaş AR-GE Bölümünde tasarlanmış olup, yangın güvenlik sektöründe Ankara Sanayi Odasından “ ÜRÜN GELİŞTİRME ” dalında ödül alan tek firma olmuştur.   Fetaş Marka
     

 

Fetaş ürünlerine, kulanım ve montaj hataları dışında, imalat hatalarına karşı       
"2 YIL Garanti ” ayrıca da  “ 10 yıl Yedek Parça temin Garantisi” vermektedir.

 

 

 

Fetaş Toplantı

 

     
 
Copyright © Fetaş Yangın Ekipmanları Makina Metal San. Tic. ve A.Ş.